Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Fusionsolar

Fusionsolar logowanie

Jak zalogować się do Huawei Fusionsolar 7.0 ?

Konto użytkownika Fusionsolar

Pierwszym etapem, niezbędnym do uzyskania zdalnego podglądu w aplikacji Fusionsolar, uruchomionej instalacji fotowoltaicznej z falownikiem Huawei SUN2000 jest utworzenie przez wykonawcę instalacji, w tym przypadku firmę Polska Energia z Andrychowa, konta użytkownika. Konto to utworzone zostaje dla wskazanego adresu e-mail lub kilku adresów e-mail. Z systemu huaweifusionsolar.com wysłana jest wiadomość mailowa, zawierająca link: Zarejestruj się, w celu dokończenia rejestracji konta. Link jest ważny 15 dni. (W przypadku braku e-maila aktywującego konto, proszę sprawdzić katalog spam w poczcie)

Po kliknięciu w link otworzy się okno z polami do uzupełnienia formularza:

Fusionsolar pierwsza rejestracja użytkownika

Country/Region – wybrać kraj (Polska)

E-mail – wyświetli się wskazany adres e-mail, na który tworzone jest konto użytkownika

Username – należy utworzyć indywidualną nazwę użytkownika,

Password – należy utworzyć hasło do logowania się w systemie Fusionsolar,

Confirm password – należy powtórzyć powyższe hasło,

Email verification code – należy kliknąć w pole SEND CODE aby na Twój e-mail został wysłany kod weryfikacyjny. Otrzymany kod należy wpisać w polu obok.

Na koniec niezbędne jest zaznaczenie akceptacji regulaminu i polityki prywatności Fusionsolar i zgłoszenie formularza przyciskiem Submit.

Po zarejestrowaniu konta można przejść do zalogowania się.

Fusionsolar logowanie przez przeglądarkę internetową na komputerze

Link do zalogowania się do nowego systemu monitoringu instalacji fotowoltaicznej Fusionsolar w wersji przeglądarkowej dostępny jest >> TUTAJ <<   (serwer EU5) Dla istniejących kont, dane do zalogowania pozostały takie same, jak dla dotychczas używanej wersji Fusionsolar 6.0. Jeśli natomiast wykonana została nowa instalacja fotowoltaiczna, dane do zalogowania zostaną przesłane e-mailem po utworzeniu konta użytkownika. Użytkownik otrzyma Nazwę oraz Hasło startowe do pierwszego zalogowania. Po wpisaniu tych danych w pierwszym logowaniu, system poprosi o podanie nowego hasła dostępowego, które będzie hasłem stałym użytkownika.

Fusionsolar aplikacja na telefon

Instalację aplikacji na smartfonie opisujemy na naszej stronie >> POBIERZ APLIKACJĘ <<

Podobnie jak dla wersji przeglądarkowej, przy nowej instalacji fotowoltaicznej, dane do zalogowania zostaną przesłane e-mailem po utworzeniu konta użytkownika przez instalatora. Użytkownik w e-mailu otrzyma Nazwę oraz Hasło startowe do pierwszego zalogowania. Po wpisaniu tych danych w pierwszym logowaniu, system poprosi o podanie nowego hasła dostępowego, które będzie hasłem stałym użytkownika, umożliwiającym następne logowania. Niezbędna jest również akceptacja polityki prywatności.

W przypadku nadania hasła startowego przez instalatora konieczne jest potwierdzenie adresu e-mail użytkownika. Polega to na wysłaniu losowego kodu aktywacyjnego podczas logowania na wskazaną skrzynkę e-mail, a następnie wpisaniu go w odpowiednie pole w aplikacji fusionsolar.

 

Fusionsolar - nie pamiętam hasła

Jeśli zapomniałeś hasło do logowania, możesz go odzyskać na dwa sposoby:

  • Samodzielnie – klikając w kłódkę w polu logowania lub w „Nie pamiętasz hasła?” i podając adres e-mail, na który instalator zarejestrował konto użytkownika.
  • Przy pomocy instalatora – instalator w systemie instalatorskim może nadać jednorazowe hasło startowe dla wybranego użytkownika

Fusionsolar - prawidłowe zalogowanie

Po zalogowaniu, otworzy się okno z listą dostępnych dla użytkownika instalacji fotowoltaicznych. Klienci indywidualni najczęściej mają dostęp do jednej, własnej instalacji PV.

Szczegółowe dane instalacji oraz charakterystyki pracy dostępne są po kliknięciu w wybraną instalację na liście.

Wyświetlane w aplikacji grafiki oraz  animacje zależą od zastosowanych w instalacji dodatkowych podzespołów, m.in. licznika energii, magazynu energii LUNA2000, czy SmartLoggera.

Aplikacja Fusionsolar dla instalacji z falownikiem

Aplikacja Fusionsolar dla instalacji z falownikiem, magazynem energii i licznikiem energii

Aplikacja Fusionsolar dla instalacji z falownikiem oraz smartloggerem

huawei fusionsolar 7.0 2021

Okno aplikacji Fusionsolar na przeglądarce, zawierające kilka instalacji fotowoltaicznych

Przykładowe okno wybranej instalacji, wyposażonej w licznik i magazyn energii, w aplikacji Fusionsolar na przeglądarce internetowej (konto instalatorskie)