Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Fotowoltaika z magazynem energii

Magazyn energii to rozwiązanie, które pozwala magazynować energię nadwyżką produkcji w ciągu dnia. Magazyny energii to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą wykorzystywać ją na własne potrzeby, ponieważ gdy energii z fotowoltaiki już brakuje to energia do budynku płynie z magazynu energii przez falownik do urządzeń domowych. Dzięki temu systemowi możesz cieszyć się własną energią o każdej porze dnia i nocy.

Zainwestuj w nowoczesne magazyny energii.

Magazyny energii - Twoja energia z fotowoltaiki

Dzięki posiadaniu magazynu energii masz możliwość wykorzystania 100% energii wyprodukowanej przez własną instalację fotowoltaiczną. W razie awarii sieci energetycznej przechowywana przez instalację fotowoltaiczną energia bezpiecznie i stale zasila Twój dom i wszelkie urządzenia w prąd. Żeby jednak system pracował, budynek musi być zasilany z sieci elektrycznej.

magazyny energii Huawei Luna
3 przykładowe magazyny energii, o pojemnościach 5kWh, 10kWh i 15kWh. Każdy z tych magazynów zawiera moduł zarządzania LUNA2000DC (na górze), a pod nim akumulator LUNA2000 w ilości 1, 2 lub 3szt.

Jak działa magazyn energii?

  • Wykorzystujesz 100% energii, która zostanie wyprodukowana
  • Jesteś niezależny energetycznie
  • Magazyny energii zapobiegają przeciążeniu sieci
  • Jesteś ekologiczny, gdyż zużywasz tylko energię wyprodukowaną z odnawialnych źródeł energii
  • Zwiększasz oszczędność na rachunkach

 

Obecnie pracujemy nad nowoczesną i korzystną ofertą magazynów energii. W najbliższym czasie przedstawimy Państwu nasze skuteczne rozwiązania.

Magazyn energii HUAWEI

 

Huawei SUN2000 dla serii falowników o mocach od 3kW do 10kW, czyli 3KTL, 4KTL, 5KTL, 6KTL, 8KTL i 10KTL w wersji M0 oraz M1, umożliwia dołączenie dedykowanych magazynów energii Luna2000. Możliwe jest podłączenie zestawu magazynów o pojemności do 30kWh. 

Kompletny magazyn energii składa się z segmentów o wielokrotności 5kWh, a jeden taki zestaw możne zawierać maksymalnie 3 magazyny, czyli pojemność 5kWh, 10kWh lub 15kWh, które obsługuje jeden moduł zarządzania LUNA200DC. Falowniki serii HUAWEI SUN2000-3-10KTL M0/M1 obsługują maksymalnie dwa moduły zarządzania LUNA2000DC.

Magazyn energii HUAWEI
fotowoltaika huawei fusionsolar 7.0 2021 Polska Energia Andrychów

Praca falownika przy braku napięcia w sieci energetycznej (Off grid)

Niektóre falowniki mają wydzielony tor, który może pełnić funkcję zasilania awaryjnego, a do falowników Huawei można dołączyć moduł BackUp Box, który ma wyjście z podtrzymaniem napięcia AC w przypadku braku energii w sieci. 

To wyjście zasilane jest właśnie z magazynu energii (zdjęcie powyżej).