Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Magazyny energii Huawei LUNA2000 – przełom w przemysłowych systemach magazynowania energii

Interakcja Pracowników z Technologią. Pracownicy firmy zapoznający się z funkcjami i interfejsem systemu magazynowania energii LUNA2000
5/5 - (1 głos)

Odkryj przełomowe technologie w magazynowaniu energii z LUNA2000 – innowacyjnym systemem Huawei. W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość ekologiczna rośnie, a technologie odnawialnych źródeł energii szybko się rozwijają, pojawia się potrzeba efektywnego przechowywania wyprodukowanej energii. Przemysłowe magazyny energii odgrywają kluczową rolę w tej przemianie, umożliwiając przedsiębiorstwom osiąganie celów związanych z niskoemisyjnymi i zrównoważonymi operacjami biznesowymi. Poznaj możliwości i funkcje magazynów energii LUNA2000, ich znaczenie dla przemysłu, a także wpływ na środowisko.

Szkolenie z przemysłowych magazynów energii w KEZO

5 grudnia 2023 delegacja firmy Polska Energia z Andrychowa miała okazję uczestniczyć w szkoleniu w Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO. Szkolenie dotyczyło przemysłowych magazynów energii marki Huawei, w tym pierwszego w Polsce magazynu energii LUNA2000-200KWH-2H1 o pojemności 200kWh i mocy maksymalnej 100kW.

Firma Polska Energia z Andrychowa może oferować tę serię magazynów energii, co stanowi znakomitą okazję dla przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. 

Magazyn Energii LUNA2000. Zdjęcie nowoczesnego, przemysłowego magazynu energii
Zewnętrzny widok komercyjnego magazynu energii Huawei. Fotografia prezentująca zewnętrzną strukturę magazynu energii LUNA2000, pokazująca jego solidną i nowoczesną konstrukcję.

Zastosowanie i funkcje magazynów energii LUNA2000

Magazyny energii LUNA2000 to komercyjne systemy magazynowania energii, które spełniają wymagania różnych scenariuszy C&I. Maksymalna pojemność akumulatorów w pojedynczym układzie magazynowania energii wynosi 193,5 kWh, a minimalna konfiguracja to 97kWh. Układy te można łączyć, tworząc większe systemy magazynowania energii.

Każdy magazyn energii LUNA2000 wyposażony jest w falownik o mocy 100kW, systemy kontroli pracy: ładowania i generacji, a także rozbudowany system zabezpieczeń i czujników, w tym zintegrowany system gaśniczy.

Szkolenie w zakresie technologii magazynowania energii:
Prezentacja technologiczna w Centrum Badawczym KEZO. Slajd edukacyjny przedstawiający kluczowe aspekty i innowacje w dziedzinie technologii magazynowania energii.

Innowacje i bezpieczeństwo

Jednym z kluczowych aspektów magazynów energii LUNA2000 jest ich bezpieczeństwo. Zastosowano w nich najbezpieczniejsze ogniwa w technologii LFP LiFePo4. System czujników oparty jest o czujniki temperatury oraz indywidualną kontrolę napięcia ogniw. A także kontrolę parametrów w obrębie poszczególnych akumulatorów oraz kontrolę w obrębie szafy magazynu energii.

Magazyn zawiera również dwa systemy klimatyzacji, system wentylacji i system gaśniczy z wielokrotnym mechanizmem wyzwalania.

Monitoring i kontrola

Szczegółowy system monitoringu podzespołów magazynu energii dostępny jest w aplikacji Fusionsolar.Umożliwia on wizualizację 3D poszczególnych elementów szafy oraz dostęp do danych historycznych.

Możliwości i parametry systemów magazynowania LUNA2000

Maksymalnie w systemach magazynowania LUNA2000 – 200/161/129KWH-2H1, LUNA2000 – 97KWH-1H1 Smart String ESS można uzyskać imponujące parametry takie jak:

Pojemność łączna: 3870 kWh

Moc szczytowa: 2000 kW

Ilość magazynów w systemie: do 20

Wewnętrzne komponenty magazynu energii. Zdjęcie ukazujące wnętrze magazynu energii, z widocznymi modułami i przewodami
Wgląd w technologię magazynu energii. Zdjęcie prezentujące szczegółowy widok wnętrza komercyjnego magazynu energii Huawei LUNA2000 zawierający 12 rakowych modułów akumulatorowych.

Znaczenie dla przemysłu

Przemysłowe magazyny energii, takie jak LUNA2000, są kluczowe dla stabilizacji sieci elektrycznej. A także zwiększenia efektywności wykorzystania energii odnawialnej oraz redukcji kosztów operacyjnych. Są one szczególnie przydatne w obszarach odległych lub o słabej sieci elektrycznej, zapewniając stabilne zasilanie i zmniejszając pobór energii z sieci.

Przemysłowe magazyny energii, takie jak LUNA2000, odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej, umożliwiając bardziej zrównoważone i efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych. Nie tylko zwiększają one możliwości wykorzystania energii odnawialnej. Przyczyniają się też do stabilizacji sieci elektrycznej i obniżania kosztów operacyjnych dla przedsiębiorstw.

Przyszłość magazynów energii

W obliczu stale rosnącego zapotrzebowania na energię i dążenia do ograniczenia emisji CO2, przemysłowe magazyny energii stanowią kluczowy element strategii energetycznych na całym świecie. Ich zdolność do magazynowania energii w okresach nadprodukcji i dostarczania jej w czasie jej deficytu pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów energetycznych i zmniejszenie zależności od paliw kopalnych.

Centrum Badawcze PAN KEZO w Warszawie. Zdjęcie przedstawia nowoczesny budynek Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk KEZO, zlokalizowanego w Warszawie.
Budynek Centrum Badawczego KEZO Polskiej Akademii Nauk.

Wnioski dla przemysłu i środowiska

Magazyny energii, takie jak LUNA2000, oferują wiele korzyści zarówno dla przemysłu, jak i środowiska. Poprzez umożliwienie lepszego wykorzystania energii odnawialnej, zmniejszają one zależność od paliw kopalnych i przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo, poprzez stabilizację sieci elektrycznej, przyczyniają się do zapewnienia niezawodnego dostępu do energii, co jest kluczowe dla ciągłości działania przedsiębiorstw i bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Przemysłowe magazyny energii, reprezentowane przez innowacyjne systemy takie jak LUNA2000, są ważnym elementem przyszłości energetycznej. Oferują one nie tylko rozwiązania dla wyzwań związanych z integracją energii odnawialnej. Ale również przyczyniają się do bardziej zrównoważonej i efektywnej przyszłości energetycznej. Szkolenie w Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO jest przykładem, jak ważne jest inwestowanie w wiedzę i umiejętności pracowników. Wszystko po to, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tych technologii.

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.