Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Pompa ciepła i fotowoltaika – ten duet się opłaca!

pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną
5/5 - (1 głos)

Montaż powietrznej pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych to nie tylko rozwiązanie przyszłości i działania proekologiczne. To rozwiązanie zapewniające domowy komfort oraz znacznie niższe rachunki za prąd niż tradycyjne ogrzewanie domu. Postaw na ekologiczny i ekonomiczny dom na lata. Warto połączyć te dwa odnawialne źródła energii w jedną instalację.

Fotowoltaika plus pompa ciepła

Decydując się na takie rozwiązanie zdecydowanie obniżysz rachunki za prąd, ciepłą wodę i ogrzewanie. Samowystarczalność energetyczna, a także współpraca systemów grzewczych i fotowoltaiki, takich jak pompy ciepła, kotły elektryczne, folie grzewcze, czy grzałki do zbiornika ciepłej wody użytkowej  są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to ekologiczne rozwiązanie. Oparte jest na odnawialnych źródłach energii. Urządzenie grzewcze pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie energii elektrycznej z fotowoltaiki. Wszystko dzięki temu, że pracuje również w dzień. Co za tym idzie produkowana energia w 100% kierowana jest na cele ogrzewania. Po prostu instalacja fotowoltaiczna dostarcza bezpłatną energię do zasilania pompy ciepła.

Pompy ciepła Polska energia
Nowoczesne i wydajne pompy ciepła

Powietrzna a gruntowa pompa ciepła

W odróżnieniu od gruntowej pompy ciepła, powietrzna pompa ciepła nie potrzebuje żadnych odwiertów czy instalowania podziemnych, poziomych lub pionowych kolektorów. Wystarczy ją jedynie „zainstalować” przy domu i podłączyć do prądu. Pompy ciepła typu monoblok posiadają tylko jednostę zewnętrzną, którą podłącza się do instalacji centralnego ogrzewania i c.w.u.

Pompa pobiera ciepło z powietrza, a nie z gruntu. Biorąc pod uwagę postępujące ocieplenie klimatu, wybór pompy ciepła dla Twojego domu do strzał w dziesiątkę – to inwestycja, która się zwraca. To alternatywa dla ogrzewania gazowego, olejowego lub kotła elektrycznego. Aby pompa ciepła skutecznie spełniała swoją rolę należy zadbać o właściwe ocieplenie domu (izolację), ogrzewanie podłogowe i postawić na okna trzyszybowe.

pompy ciepła zalety
Dom ogrzewany pompą ciepła to duża oszczędność w skali roku.

Zestaw paneli fotowoltaicznych 10 kW

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp, która w zupełności może pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną domu jednorodzinnego plus pompa ciepła to idealne połączenie dla domowego budżetu.

Jak działa pompa ciepła? Najlepiej porównać to urządzenie do tradycyjnej lodówki. Chodzi o podobne działanie polegające na sprzężeniu i rozprzężeniu czynnika. Przez co następuje transmisja energii cieplnej, odczuwalna jako ciepło w jednym miejscu oraz zimno w drugim. O tym jak działa pompa ciepła pisaliśmy w tym artykule.

Zestaw paneli fotowoltaicznych 10 kW to rozwiązanie przeznaczone dla zaspokojenia  większych gospodarstw domowych albo zasilania urządzeń ogrzewających gospodarstwo domowe. W miejscu, gdzie zapotrzebowanie w skali roku nie przekracza 10 tys. kWh. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zrezygnować z dodatkowych źródeł ogrzewania i co za tym idzie – znacznie obniżyć rachunki za prąd!

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6.5kWp w Krakowie
Kompletna instalacja fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego.

Fotowoltaika 9kW – moc instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu

Aby zaspokoić ogrzewanie w domu około 100m2 w nowym budownictwie należy zastosować instalację paneli słonecznych od 6 kWp. Specjaliści z firmy Polska Energia z Andrychowa wykonują instalacje PV zarówno na dachu budynku jak i na gruncie o różnej mocy. Przy większych lub starszych budynkach zapotrzebowanie na energią elektryczną i moc grzewczą naturalnie wzrasta. Najczęściej wybierane są instalacje fotowoltaiczne o mocy 5 kW, 6kW, 9 kW i 10 kW. Dlatego indywidualnie dobieramy moc instalacji, moduły oraz falownik do zapotrzebowania budynku. W ofercie posiadamy sprawdzonych producentów paneli fotowoltaicznych.

Indywidualnie dobrany zestaw paneli fotowoltaicznych skutecznie przyczyni się do obniżenia rachunków za energię elektryczną w Twoim domu. Skontaktuj się z firmą Polska Energia z Andrychowa – postaw na nowoczesne i ekologiczne, a przede wszystkim oszczędne rozwiązania w Twoim domu i firmie !

 

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.