Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Pompy ciepła – dlaczego warto? Sprawdź!

Pompy ciepła Polska energia
5/5 - (4 głosy)

Niższe koszty ogrzewania domu, ochrona środowiska, niewielkie koszty instalacji i montażu oraz dotacje – to tylko niektóre korzyści wynikające z inwestycji w pompy ciepła. To ekologiczne urządzenie wykorzystywane jest do ogrzewania domu lub do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jakie jeszcze korzyści daje inwestycja w pompy ciepła?

Jak działa pompa ciepła?

Dzięki darmowej energii ze źródeł odnawialnych zyskujemy ogrzewanie oraz chłodzenie domu a także grzanie wody użytkowej. Pompy ciepła wykorzystują dwa źródła ciepła. Pierwszym jest grunt, powietrze czy woda (powierzchniowa lub podziemna). To tzw. dolne ciepło, które charakteryzuje się niskimi temperaturami. Drugie źródło to instalacja grzewcza w budynku (tzw. górne źródło). W takim układzie pompy ciepła wykorzystują ciepło z powietrza, gruntu albo wody gruntowej. Energia cieplna jest przesyłana do wymiennika ciepła, a następnie do instalacji w obiekcie. Ciepło przede wszystkim jest wykorzystywane do obiegu czynnika w układzie.

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązanie

Pompy ciepła to 100% ekologiczne urządzenia, sposób pracy pomp ciepła jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Nie ma tu mowy o wytwarzaniu smogu. Nie emituje żadnych spalin czy innych substancji chemicznych niebezpiecznych dla otoczenia. Co jest niezmiernie istotne w przypadku zwiększającego się zagrożenia spowodowanego zanieczyszczeniem środowiska.

Wysokiej klasy pompy ciepła nie wymagają dodatkowych urządzeń oraz wsparcia technicznego. Powietrzne inwerterowe pompy ciepła to zielona energia w każdym domu. Doskonale nadają się do energooszczędnych budynków i domów modernizowanych.

pompa ciepla split ecodan mitsubishi
pompa ciepla split ecodan mitsubishi

Fotowoltaika + pompy ciepła = niskie koszty użytkowania i spora oszczędność

Warto połączyć pompę ciepłą z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki czemu zostaną obniżone koszty użytkowania i rachunki za prąd. Im więcej ekologicznych rozwiązań tym lepiej dla nas i przyszłych pokoleń. Inwestując w fotowoltaikę, dostarczasz prąd potrzebny do działania pompy ciepła z odnawialnego źródła energii – czyli ze słońca. Pompa ciepła podczas działania pobiera około 75% energii z otoczenia, która jest potrzebna do ogrzania pomieszczenia i wody. Pozostałe 25% zapewnia właśnie instalacja fotowoltaiczna.

W firmie Polska Energia z Andrychowa zapewniamy kompleksowe rozwiązania. Oferujemy zarówno rozwiązania fotowoltaiczne jak i instalację oraz montaż pomp ciepła. Z Polska Energia obniżysz rachunki za prąd. Warto stawiać na oszczędne i ekologiczne rozwiązania. Pompę ciepła możesz zasilić energią wyprodukowaną z własnej instalacji. To może być bardzo korzystne, gdyż umożliwia korzystanie z darmowego ogrzewania. Decydując się na instalację pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną w dłuższym okresie możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

pompy ciepła dofinansowanie 2022 r.

Pompy ciepła jako oszczędne ogrzewanie domu

Pompa ciepła zdecydowanie sprzyja zredukowaniu kosztów ogrzewania. Jest energooszczędna, ponieważ wytwarza niski pobór energii elektrycznej. Decydując się na montaż i instalację pomp ciepła należy wybrać profesjonalną i doświadczoną firmę oraz zadbać o właściwie zaprojektowaną instalację ogrzewania domu. Jeżeli instalacja będzie wadliwie zainstalowana, nawet najlepsza pompa ciepła nie spełni swojej roli – czyli nie zminimalizuje kosztów ogrzewania domu. Okazuje się, że pompy ciepła pozwalają na większą oszczędność niż ogrzewanie domu gazem, węglem czy biomasą. Może się okazać najbardziej opłacalnym rozwiązaniem ogrzewania domu.

Warto również zwrócić uwagę na dotacje i dofinansowania do pomp ciepła. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami firmy Polska Energia z Andrychowa, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą wybrać najlepsze rozwiązania dla domu i firmy.

pompy ciepła - jak działają

Pompy ciepła Polska Energia z Andrychowa – korzyści dla domu

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści użytkowania pomp ciepła w postaci niskich rachunków za ogrzewania oraz rozwiązań proekologicznych pompy ciepła mają wiele innych zalet, przez co są coraz częściej wybierane jako źródło ciepłej wody użytkowej w budynkach wielorodzinnych i przemyśle. Zajmują niewiele miejsca i mogą pracować w pomieszczeniu gospodarczym lub całkowicie poza budynkiem (typ monoblok).

Poza okresowymi przeglądami pompa ciepła może być całkowicie bezobsługowa, wystarczy dobrać urządzenie we właściwy sposób. To bezpieczne urządzenie, nie stwarzające ryzyka wybuchu. Zapewne te wszystkie zalety powodują, że rynek pomp ciepła w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, jeżeli więc chcesz zainwestować w pompy ciepła skontaktuj się z naszymi specjalistami. Ciesz się zieloną energią z swoim domu oraz oszczędzaj na rachunkach za prąd.

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.