Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Dofinansowanie fotowoltaiki dla mieszkańców Wadowic

4.9/5 - (14 głosów)

Dobra wiadomość dla mieszkańców Wadowic – już 1 września 2021 r. rozpocznie się nabór, w którym beneficjenci mogą uzyskać dofinansowanie do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Warto się pospieszyć, gdyż miejsc jest mało, a o przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń. Inwestycje związane z montażem instalacji fotowoltaicznych powinny zostać zakończone do 15 listopada br.

Fotowoltaika dofinansowanie 2021

Systemy fotowoltaiczne firmy Polska Energia z Andrychowa cieszą się wysoką jakością i skutecznością. Inwestycja w panele słoneczne może przynieść spore oszczędności w rachunkach za prąd. Dlatego warto skorzystać z dofinansowania fotowoltaiki – zarówno z dofinansowania ogólnopolskiego jak „Mój Prąd”, ale też dofinansowania gminnego na fotowoltaikę. W tym drugim przypadku Rada Gminy Wadowice wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zdecydowała o przyznawaniu dotacji z budżetu Gminy Wadowice – nawet 6 tys. zł (1.500,00 zł do 1 kW) na realizację inwestycji związanej z montażem instalacji fotowoltaicznej – źródła energii odnawialnej (załącznik do Uchwały Nr XXIII/208/2020 Rady Miejskiej w Wadowicach z dnia 4 września 2020 r. z późn. zm.)

panele słoneczne dofinansowanie z gminy Wadowice
W gminie Wadowice rozpoczął się program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Dofinansowanie na fotowoltaikę z Gminy

W związku z powyższym, już 1 września 2021 r. mieszkańcy miejscowości: Babica, Barwałd Dolny, Chobot, Chocznia, Gorzeń Dolny, Gorzeń Górny, Jaroszowice, Kaczyna, Klecza Dolna, Klecza Górna, Ponikiew, Roków, Stanisław Górny, Wysoka, Zawadka mogą składać wnioski o udzielenie dofinansowania. Nie warto czekać na ostatnią chwilę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Są to 34 miejsca na liście podstawowej oraz 10 miejsc rezerwowych.  O zakwalifikowaniu będzie decydowała kolejność złożenia wniosku w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Wadowicach, Pl. Jana Pawła II 23. Trzeba również spełnić kilka warunków formalnych. Urzędnicy zaznaczają, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań związanych z inwestycją, trzeba podpisać z Gminą umowę na dofinansowanie.

Jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Ważna informacja to taka, że przyjmowane będą wnioski wyłącznie w formie papierowej złożone osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Poprawnie złożony wniosek powinien zawierać takie dokumenty i załączniki jak: wniosek o udzielenie dofinansowania, oświadczenie wnioskodawcy, oświadczenie współwłaściciela (jeżeli dotyczy), oświadczenie dotyczące posiadanego źródła ogrzewania, wzór umowy XXIV.219.2020., wniosek o rozliczenie oraz protokół odbioru. Wszystkie dokumenty można pobrać na stronie Urzędu Gminy Wadowice. Jeżeli są Państwo zainteresowani dotacją na fotowoltaikę i programem dotacji Urzędu Gminy Wadowice zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym. Pan Krzysztof Miętka pozostaje do Państwa dyspozycji: tel. 881-606-603, email: krzysztof.m@polska-energia.com

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.