Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Duża aktualizacja systemu SMART PV HUAWEI FUSIONSOLAR

fotowoltaika huawei fusionsolar 7.0 2021 Polska Energia Andrychów
4.1/5 - (194 głosy)

Duża aktualizacja systemu HUAWEI monitorującego instalacje fotowoltaiczne i NOWA aplikacja FUSIONSOLAR 7.0

Witamy na stronie firmy POLSKA ENERGIA SP.K. z ANDRYCHOWA. Jeśli jesteś naszym Klientem, możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców z zakresu instalacji, obsługi oraz konta w aplikacji Fusionsolar, a także działania instalacji fotowoltaicznej, którą wykonała firma POLSKA ENERGIA SP.K. z ANDRYCHOWA.

Zapraszamy na naszą nową stronę dedykowaną aplikacji
FUSIONSOLAR – Kliknij TUTAJ

Ze względu na bardzo dużą ilość zapytań od osób niebędących Klientami naszej firmy informujemy, że nie jesteśmy w stanie analizować potencjalnych problemów w instalacjach wykonanych przez inne podmioty, czy też zarządzać kontami w aplikacji, założonymi przez innych instalatorów. Jeśli masz problem lub pytanie dotyczące instalacji fotowoltaicznej lub konta do aplikacji, skontaktuj się z firmą, która wykonała Twoją instalację. Na tej stronie staramy się umieszczać informacje, aktualności i linki związane z aplikacją Fusionsolar. Jednak pomoc techniczną możemy udzielić wyłącznie Klientom firmy POLSKA ENERGIA SP.K. z ANDRYCHOWA. Dziękujemy za zrozumienie.

Aktualizacja aplikacji FusionSolar dla iPhone'a

Dnia 13.12.2022 Huawei przypomina, że inteligentny system zarządzania fotowoltaiką FusionSolar został zaktualizowany. Użytkownicy iPhone’a muszą pobrać najnowszą wersję z App Store. Jeśli aplikacja FusionSolar nie zostanie zaktualizowana, niektóre funkcje mogą być niedostępne. Wiadomość ta nie dotyczy użytkowników systemu Android i użytkowników iPhone’a, którzy dokonali uaktualnienia. Również nie dotyczy użytkowników monitorujących pracę instalacji PV przez przeglądarkę internetową na komputerach.

Aplikacja FusionSolar - Nie działa

W związku z dużą aktualizacją systemu monitoringu instalacji fotowoltaicznych HUAWEI FusionSolar,  w okresie od 24.12.2021 do 30.12.2021 nie będzie dostępu do portalu monitoringu lub dostęp będzie utrudniony. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności. 

FusionSolar HUAWEI - aktualizacja grudzień 2021

Liczba instalacji fotowoltaicznych oraz użytkowników korzystających z inteligentnego systemu zarządzania fotowoltaiką HUAWEI FusionSolar stale rośnie, co wpływa na wzrost obciążenia serwerów i systemu monitoringu. Chcąc zapewnić wygodne i sprawne działanie aplikacji, FUSIONSOLAR planuje rozbudowę i aktualizację systemu pod koniec grudnia 2021. Aby zapewnić prawidłowe użytkowanie aplikacji po uaktualnieniu, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji (5.7.059) do 25 grudnia.

W okresie przejściowym (po 20 grudnia 2021) mogą pojawić się chwilowe problemy z dostępem do aplikacji lub mogą pojawić się chwilowe nieprawidłowości w wyświetlanych wynikach.

FusionSolar HUAWEI - aktualizacja aplikacji 7.0

Od 26 kwietnia 2021 HUAWEI uruchomił nowy system FUSIONSOLAR do wersji 7.0.

Fusionsolar logowanie

Jak zalogować się do Huawei Fusionsolar 7.0?

Dostęp do nowego systemu w wersji przeglądarkowej dostępny jest >> TUTAJ <<  Dane konta do zalogowania pozostały takie same, jak dla dotychczas używanej wersji Fusionsolar 6.0. Jeśli natomiast wykonana została nowa instalacja fotowoltaiczna, dane do zalogowania zostaną przesłane e-mailem po utworzeniu konta użytkownika. 

Fusionsolar aplikacja na telefon

Dla smartfonów z systemem Android plik instalacyjny FusionSolar 7.0 można pobrać pod bezpośrednim linkiem: >>TUTAJ<<  lub najnowszą wersję ze Strony Producenta HUAWEI. Jeśli po kliknięciu plik nie pobiera się automatycznie, należy przytrzymać palcem, aż rozwinie się menu i wybrać „Pobierz link”. Po pobraniu proszę kliknąć w pobrany plik i zainstalować aplikację.

Huawei FusionSolar Smart PV Solution – co obejmuje aktualizacja ?

1. Zaktualizowany interfejs użytkownika, aby ułatwić dostęp do wielu funkcji.

2. Dodany zostanie przewodnik użytkowania online oraz obsługa wyszukiwania funkcji platformy, a także dokumentów pomocy online.

3. Będzie dostępna obsługa inteligentnego systemu magazynowania energii LUNA2000.

4. Zaktualizowana zostanie aplikacja monitoringu systemu fotowoltaicznego FusionSolar.

5. Poprawione będą ograniczenia powodujące problemy ze stabilnością i wydajnością systemu monitoringu przy użyciu aplikacji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z HUAWEI SMART PV pod adresem: eu_inverter_support@huawei.com

Czy falownik HUAWEI będzie pracował bez internetu ?

Czasowy brak dostępu przez falownik do internetu nie wpływa na generację energii do sieci elektrycznej. Falowniki do poprawnej pracy nie wymagają dostępu do internetu, z kolei dostęp ten jest konieczny w celu zdalnego monitorowania pracy instalacji. Pamięć wewnętrzna inwerterów SUN2000 HUAWEI mieści do 30 dni pracy i przechowuje wszystkie mierzone parametry. Po odzyskaniu połączenia z siecią, dane będą synchronizowane pomiędzy falownikiem i serwerem Huawei. Zatem charakterystyki generacji z poprzednich dni również pojawią się w historii pracy urządzenia.

Kilka zrzutów ekranu HUAWEI FUSIONSOLAR 2021:
huawei fusionsolar 7.0 2021
fotowoltaika huawei fusionsolar 7.0 2021 Polska Energia Andrychów

Aktualizacja oprogramowania falownika HUAWEI

Aktualne wersje oprogramowania dla falowników i osprzętu HUAWEI SUN2000

  • Firmware1: SUN2000L V200R001C00SPC115 został wydany dla falowników serii SUN2000L1.
  • Firmware2: SUN2000MA V100R001C00SPC139 został wydany dla falowników serii SUN2000M1/M2.
  • Firmware3: SUN2000MA V100R001C20SPC111 został wydany dla falowników serii SUN2000M3.
  • Firmware4: FusionSolarDG V100R002C00SPC106 został wydany dla magazynów energii LUNA2000.
  • Firmware5: SDongle V100R001C00SPC124 został wydany dla urządzenia Smart Dongle.
 

Aktualizację urządzeń można przeprowadzić na miejscu podczas konfiguracji urządzenia lub może ją wykonać zdalnie instalator nadzorujący instalację fotowoltaiczną. Aktualizacja panel zarządzania instalacjami przy użyciu przeglądarki internetowej:

Instalacje -> Zarządzanie aktualizacjami -> Dodaj -> Wybierz: Typ urządzenia, Wersję oprogramowania, Instalacje aktualizowane.

W zależności od wersji oprogramowania i jakości połączenia internetowego, urządzenia mogą się aktualizować od kilku do kilkudziesięciu minut. W wybranej instalacji może być aktualizowane tylko jedno urządzenie w danej chwili.

aktualizacja oprogramowania falownika Huawei SUN2000

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.