Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Szkolimy się w SOFAR SOLAR

Sofar Solar szkolenie techniczne Polska Energia Biały Dunajec
Oceń ten post

Podnoszenie kwalifikacji instalatorów i serwisantów oraz poznawanie nowych rozwiązań w branży PV poprzez szkolenia pracowników zapewnia poprawę efektywności pracy i jest niezbędne do sprawnego działania w instalatorstwie fotowoltaiki, dlatego też Polska Energia z Andrychowa stawia na wiedzę.

Nowe rozwiązania producenta – fotowoltaika SOFAR SOLAR

We wtorek 4 czerwca 2024 na zaproszenie hurtowni Grodno S.A uczestniczyliśmy w szkoleniu technicznym SOFAR ROADSHOW w Hotelu Borowy Dwór Szaflary. SOFAR ROADSHOW 2024 to seria wydarzeń szkoleniowo-integracyjnych organizowanych dla instalatorów PV przez markę SOFAR.

W trakcie wydarzenia odbyło się certyfikowane szkolenie techniczno – produktowe prowadzone przez ekspertów i techników marki SOFAR Polska.

Firma Polska Energia od lat z powodzeniem instaluje falowniki marki Sofar. Szkolenia takie jak to gwarantują dostęp do aktualnej oferty i technologii oferowanej przez markę. Zmiany zachodzące na rynku PV wymagają ciągłego poszerzania wiedzy aby dostosować naszą ofertę instalatorską do potrzeb rynku nastawionego na magazynowanie energii.

Sofar Solar szkolenie Polska Energia Biały Dunajec

SOFAR jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek branży fotowoltaiki na rynku w Polsce. Założona w 2012 r. pod nazwą SOFARSOLAR jest jedną ze spółek zależnych Grupy SOFAR w Chinach. Specjalizuje się m.in. w pracach R&D, produkcji, sprzedaży i serwisie inwerterów sieciowych. Ich moc wynosi od 1kW do 7,5kW (mieszkaniowe), 10kW do 255kW (komercyjne) oraz inwerterów hybrydowych od 3kW do 20kw i baterii magazynujących. SOFAR jest obecnie jedną z pięciu największych firm zajmujących się produkcją falowników w Chinach. To również jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek zajmujących się falownikami stringowymi. A także hybrydowymi oraz systemami magazynowania energii.

Zakres szkolenia obejmował m.in.:

  • Falowniki łańcuchowe
  • Mikroinwertery
  • Falowniki hybrydowe i magazyny energii
  • Falowniki pod instalacje komercyjne  (przemysłowe)
  • Nowości produktowe 2024
  • Magazynowania energii oraz technologie służące do efektywnego zarządzania systemem

 

Certyfikacja

Uczestnictwo w szkoleniu zakończyło się uzyskaniem certyfikatu, potwierdzającego nabyte kompetencje.

Sofar Solar szkolenie techniczne Polska Energia Biały Dunajec

Nadchodzi nowa aplikacja SOFAR SOLAR

Prace przy tworzeniu nowej, autorskiej aplikacji do monitoringu instalacji PV z falownikami Sofar Solar dobiegają końca. W niedługim czasie SOFAR SOLAR zaprezentuje jej możliwości i udostępni ją swoim użytkownikom. Konieczna będzie migracja konta instalacji z poprzednich serwerów Solarmanpv do nowego konta Sofar Solar.

Sofar Solar szkolenie techniczne Polska Energia Biały Dunajec
Sofar Solar szkolenie techniczne Polska Energia Biały Dunajec

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.