Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Startuje program „Mój Prąd 6.0” – dofinansowanie do fotowoltaiki 2024 r.

Dotacja 2024 Mój Prąd 6.0
5/5 - (2 głosy)

We wrześniu 2024 roku planowane jest rozpoczęcie szóstej edycji popularnego programu dotacyjnego „Mój Prąd”, zainicjowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Program ten od lat wspiera polskie gospodarstwa domowe w instalacji paneli fotowoltaicznych, przyczyniając się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz promocji odnawialnych źródeł energii.

Zmiany i wprowadzenie nowości w „Mój Prąd 6.0”

Nowa odsłona programu wprowadza istotne zmiany, które odpowiadają na rosnące potrzeby użytkowników. Kluczową nowością jest obowiązek dołączenia magazynu energii do instalacji fotowoltaicznych. Co zwiększa efektywność wykorzystania produkowanej energii i wzmacnia autonomię energetyczną użytkowników.

Finansowanie i warunki dofinansowania

Program „Mój Prąd 6.0” ma dysponować budżetem w wysokości 400 milionów złotych na najnowszą edycję. Łącznie na wszystkie edycje zarezerwowano 3 miliardy złotych. Do tej pory wypłacono 2,6 mld złotych. Dofinansowanie można będzie uzyskać na systemy fotowoltaiczne zakupione po 1 stycznia 2021 roku, które zostaną włączone do systemu net-billing. To sprawia, że program jest dostępny dla inwestycji, które już zostały zrealizowane. Ale również dla nowych przedsięwzięć, które będę realizowane przed końcem obecnej edycji.

System rozliczeń net-billing

Szósta edycja programu „Mój Prąd” kontynuuje system rozliczeń net-billing, który umożliwia użytkownikom efektywne bilansowanie wytworzonej i pobranej energii. Dzięki temu, program wspiera finansowo inwestycje i zapewnia optymalizację kosztów używania energii elektrycznej.

Program „Mój Prąd” – wnioski z poprzednich edycji

Bez wątpienia popularność programu nieustannie rośnie – w poprzedniej, piątej edycji programu złożono ponad 88,5 tysiąca wniosków. Potwierdza to rosnące zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce. Program „Mój Prąd” znacząco przyczynia się do redukcji emisji CO2. Co w poprzednich latach przełożyło się na obniżenie emisji o 270 milionów kg rocznie.

Bez wątpienia program „Mój Prąd 6.0” oferuje znakomitą okazję dla wszystkich zainteresowanych rozwojem domowej fotowoltaiki. Dlatego jest to szansa na wsparcie finansowe, które pomoże zrealizować inwestycje w czystą energię. Przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej i redukcji śladu węglowego. Podsumowując, zachęcamy do skorzystania z programu, przygotowując się odpowiednio do spełnienia nowych wymagań dotyczących magazynowania energii.

Firma Polska Energia – lider w branży fotowoltaiki na rynku oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Nasi specjaliści pomogą Państwu w całym procesie aplikacyjnym o dofinansowanie z programu „Mój Prąd 6.0”. Mianowicie – od audytu, przygotowania oferty, umowy, po realizację inwestycji na najwyższym poziomie i przekazanie dokumentacji oraz pomoc przy złożeniu wniosku.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

Jarosław Chmielarz: 881704706

Krzysztof Miętka: 881606603

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.