Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Rozmowa tygodnia: Dawid Kierczak wrzuc.info – inż. Robert Maczionsek o fotowoltaice i nie tylko

Rozmowę Tygodnia na wrzuc.info. Gościem jest inżynier Robert Maczionsek,
5/5 - (2 głosy)

24 maja 2024 gościem redaktora Wrzuć.Info  Dawida Kierczaka był inżynier Robert Maczionsek, wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV, dyrektor do spraw technicznych w firmie Polska Energia z Andrychowa, ekspert w dziedzinie fotowoltaiki i automatyki.

Czy fotowoltaika się opłaca?

W rozmowie prowadzonej w luźnej atmosferze, transmitowanej na żywo, widzowie mogli zadawać dowolne pytania i tych nie brakowało. Wiceprezes Branży Fotowoltaicznej Polska PV porównał systemy rozliczeń i wskazywał jak dostosować instalacje do aktualnych warunków.

Pytania, pytania, pytania …

Ile kosztuje utylizacja panela fotowoltaicznego i kto to utylizuje?

Takie pytanie pojawiło się podczas rozmowy. Polska jest stosunkowo młodym rynkiem fotowoltaicznym, jednak świadomość użytkowników  stale rośnie. Dyrektor techniczny Polska Energia podzielił się wiedzą na temat działań związanych z utylizacją fotowoltaiki oraz gdzie zabezpieczane są na to pieniądze…

Wiatraki i prywatne elektrownie szczytowo-pompowe?

Podczas rozmowy na żywo nie zabrakło pytań związanych z OZE jednocześnie odbiegających od branży  fotowoltaicznej. Zainteresowanie wzbudził temat domowych elektrowni wiatrowych, a nawet budowy prywatnych elektrowni wodnych szczytowo-pompowych lub wykorzystania szybów kopalnianych w celu magazynowania energii.

Wysokie napięcie w sieci energetycznej?

Przekroczenia napięcia w gniazdkach i szkód jakie może to zjawisko wywoływać jest popularnym problemem, o którym przypominają sobie właściciele fotowoltaki w słoneczne dni. Jakie są jednak przyczyny powstawania tego problemu, jak często mamy z nim do czynienia ?

Biogaz, a może wodorowe magazyny energii?

W rozmowie przewinęły się też tematy OZE wybiegające w przyszłość. Elektrolizery wodorowe choć pojawiają się na rynku ich popularność jest nadal bardzo mała. Czy jednak nie będzie to sposób na magazynowanie dużych ilości energii ?

Bezpieczeństwo, pożary instalacji fotowoltaicznych i samochodów elektrycznych oraz przepisy przeciw pożarowe?

Inżynier Robert Maczionsek wielokrotnie brał udział w audytach i analizach wykonanych instalacji fotowoltaicznych przez różne firmy instalatorskie. Podczas rozmowy dzieli się spostrzeżeniami na co zwracać uwagę, przed czym się chronić oraz na co zwracać uwagę podczas rozmowy z przedstawicielami firm przed wyborem instalatora fotowoltaiki. Wiceprezes Branży Fotowoltaicznej Polska PV i Dyrektor techniczny Polska Energia wraz z pracownikami firmy Polska Energia prowadzą szkolenia praktyczne i teoretyczne dla Strażaków Państwowej Straży Pożarnej z zakresu bezpieczeństwa podczas prowadzenia akcji ratunkowych w obiektach z zainstalowaną instalacją fotowoltaiczną.

Aktywni widzowie otrzymali górskie kubki z karabińczykiem

Na zakończenie ponad półtoragodzinnej dyskusji, autorzy najciekawszych pytań otrzymali symboliczne pamiątki w postaci nierdzewnych, górskich kubków od firmy Polska Energia „chodzimy po górach”. Tym symbolicznym akcentem chcemy zachęcać do górskich spacerów i wypraw, a co pewien czas na naszych portalach społecznościowych: facebook i instagram zamieszczamy otrzymane górskie zdjęcia wędrujących kubków Polska Energia – chodzimy po górach

Galeria kubków Polska Energia – Chodzimy po górach

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.