Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne bez balastu na płaskim dachu pokrytym papą

panele fotowoltaiczne na dachu z papy
Oceń ten post

Moduły fotowoltaiczne montujemy na większości pokryć dachowych. W przypadku konstrukcji wklejanej w dach pokryty papą należy zastosować nowatorskie rozwiązania. Polska Energia z Andrychowa stawia na przyszłość zrównoważonej energetyki. Jednym z rozwiązań jest instalacja modułów fotowoltaicznych na dachu pokrytym m.in. papą  jest efektywna bez użycia balastu. Dzięki temu właściciele firm mają możliwość korzystania z energii słonecznej, zachowując jednocześnie trwałość ich tradycyjnych dachów, bez ich dociążania.

W ostatnich latach na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane i nowatorskie technologie dotyczące konstrukcji dla paneli fotowoltaicznych. A wśród nich m.in. panele słoneczne na konstrukcji wklejanej w dach pokryty papą lub membraną. Jest to rozwiązanie, które minimalizuje obciążenie dachu budynku. Takie rozwiązania stosuje firma fotowoltaiczna Polska Energia SP.K. z Andrychowa.

panele fotowoltaiczne na papie
Fotowoltaika na dachu pokrytym papą to zrównoważona inwestycja w przyszłość.

Dedykowane rozwiązania wklejane w papę lub membranę stosowane są najczęściej w celu zmniejszenia obciążenia płaskiego dachu, gdy nie jest możliwe zastosowanie konstrukcji balastowej – podkreśla Zbigniew Hatala, wiceprezes spółki Polska Energia Sp.K. z Andrychowa.

Montaż paneli fotowoltaicznych na papie

Najważniejszą kwestią w przypadku pokryć dachowych jest to, by dany materiał spełniał określone normy jakości i bezpieczeństwa. Dlatego w przypadku montażu modułów fotowoltaicznych na papie należy ocenić stan dachu i upewnić się, że przed wykonaniem instalacji fotowoltaicznej nie ma żadnych nieszczelności. A te mogą wynikać np. z uszkodzeń w poszyciu dachu. Co więcej, jeśli poszycie nie budzi zastrzeżeń i macierzyste pokrycie papą jest prawidłowo sklejone z konstrukcją dachu, wówczas przystępujemy do wklejenia podstaw montażowych. Do których mocujemy pozostałe elementy konstrukcyjne i moduły fotowoltaiczne.

fotowoltaika na dachu pokrytym papą

Panele fotowoltaiczne na papie

Bardzo ważny jest przemyślany wybór firmy instalatorskiej do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu pokrytym papą. Od tej decyzji zależy skuteczność i trwałość całego systemu. Panele fotowoltaiczne od firmy Polska Energia z Andrychowa instalowane na powierzchni dachu, łączą innowacyjne rozwiązania z eleganckim designem. Korzystamy z najnowszych technologii i materiałów, zapewniamy najlepszą jakość i wydajność naszych systemów. Zespół Polska Energia z Andrychowa tworzą certyfikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej.  Zapraszamy do współpracy. 

>> zobacz nasze realizacje <<

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.