Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Inteligentna energia w Twoim domu – poznaj optymalizator SolarEdge serii S

optymalizator SolarEdge seria S Polska energia
5/5 - (1 głos)

Nowe modele optymalizatorów mocy typu S marki SolarEdge to obecnie najnowsze rozwiązanie na rynku umożliwiające maksymalizację produkcji energii. Nowoczesna technologia SolarEdge zapewnia jednocześnie najwyższe bezpieczeństwo w zakresie systemów fotowoltaicznych. 

Optymalizator SolarEdge zasada działania – alerty w czasie rzeczywistym

Nowoczesne optymalizatory mocy typu S posiadają wbudowaną technologię SolarEdge Sense Connect, dzięki której możliwy jest monitoring złącza, w sytuacji, gdy system PV wytwarza energię. To zaawansowane rozwiązanie gwarantuje m.in. nowy poziom ochrony przed łukiem elektrycznym poprzez wykrycie wszelkich anomalii cieplnych złącza fotowoltaicznego i zapoczątkowanie wyłączenia falownika. Co więcej, instalator zostaje natychmiast powiadamiany przez alarm na poziomie modułu, a dzięki Platformie Monitoringu miejsce usterki jest dokładnie zlokalizowane.

Dzięki możliwości wglądu w wydajność i produkcję, w instalacji optymalizator mocy serii S Solar Edge pozwala zmaksymalizować czas bezawaryjnej pracy systemu, a także oszczędzić na kosztach eksploatacji i utrzymania.

Seria S optymalizatorów mocy SolarEdge to również zastosowanie najnowocześniejszej technologii w branży bezpieczeństwa systemów fotowoltaicznych. Dzięki nowej funkcji SolarEdge Sense Connect przyspieszył także czas instalacji i projektowania systemu fotowoltaicznego.

Optymalizator do fotowoltaiki

Optymalizatory SolarEdge – dostępne modele:

  • S440: obsługujące moduły PV do 440Wp, Isc 14.5A, 60V
  • S500: obsługujące moduły PV do 500Wp, Isc 15A, 60V

Jak dobrać optymalizator SolarEdge? Ulepszony system kabli

Warto dodać, że najnowsza generacja optymalizatorów mocy SolarEdge, seria S została zaprojektowana, by jeszcze lepiej zarządzać zapasami. Nowoczesny system posiada 3 krótkie kable i 1 długi – złącza łączą się teraz blisko optymalizatora. W ten sposób zostały ograniczone ewentualne błędy izolacji, co z kolei wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństw systemu, poprzez skrócony czas pracy na instalacji.

Jak dobrać optymalizator SolarEdge?

Co istotne, w nowych instalacjach nie należy łączyć optymalizatorów mocy serii S i P. W istniejących instalacjach należy unikać instalacji optymalizatorów mocy serii P i serii S w tym samym łańcuchu fotowoltaicznym, ale jeżeli jest to nieuniknione to dowolny optymalizator mocy serii P zgodny z optymalizatorem mocy P401 jest również zgodny z optymalizatorami S440 i S500.

Optymalizatory SOLAREDGE dopasowanie różnych z czym łączyć
Fot. Wzajemna zgodność optymalizatorów mocy SolarEdge.

Optymalizator mocy paneli słonecznych - wydajność optymalizatora

Optymalizatory SolarEdge serii S wyróżniają się wyjątkowo wysoką sprawnością – do 99,5 proc. W połączeniu z indywidualnym ustalaniem punktu mocy maksymalnej (MPP) oznaczają dla właścicieli paneli PV generowanie większej ilości energii z każdego modułu. A dzięki aplikacjom monitorującym SolarEdge instalatorzy mogą także na bieżąco (w czasie rzeczywistym) monitorować produkcję na poziomie modułu.

Czym jest i jak działa optymalizator mocy?
Poznaj najnowszą generację optymalizatorów mocy dla budynków mieszkalnych. Fot.: solaredge.com

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.