Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Firma Polska Energia wspiera ukraińskie biznesy

Ukraiński biznes w Polsce
5/5 - (7 głosów)

Kompleksowe wspieranie rozwoju polsko-ukraińskich relacji biznesowych było jednym z głównych tematów konferencji pn.: „Ukraiński biznes w Polsce: możliwości współpracy, perspektywy rozwoju, doświadczenia i wyzwania”. Firmę Polska Energia reprezentowali Prezes Przemysław Hatala oraz dyrektor handlowy Michał Kramarczyk jako członkowie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Polscy przedsiębiorcy wspierają rozwój ukraińskiego biznesu

Celem wizyty przedstawicieli firmy Polska Energia z Andrychowa było nawiązanie kontaktów z firmami i organizacjami, które wspierają i pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej. A także pomagają w budowaniu relacji handlowych w dłuższej perspektywie. Dało to możliwość rozwoju i poszerzenia swojej wiedzy na temat ukraińskiego rynku.

– Solidaryzując się z firmami z Ukrainy, firma Polska Energia z Andrychowa miała przyjemność wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pod nazwą „Ukraiński Biznes w Polsce” – mówi Przemysław Hatala prezes firmy fotowoltaicznej Polska Energia Sp.k. z Andrychowa i dodaje. – Gościem specjalnym był Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda. Konferencja ta otworzyła nową ścieżkę współpracy między Polską a Ukrainą, wzmacniając więzi i sojusze obu narodów. Dzięki takim inicjatywom polskie i ukraińskie firmy mogą nawiązać kontakty i uczyć się od siebie nawzajem.

Rozwój ukraińskiego biznesu w Polsce

Konferencja „Europe-Poland-Ukraine Rebuild Together” zorganizowana została przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wydarzenie odbyło się 30 marca 2023 r. w hotelu Hilton Warsaw przy ulicy Grzybowskiej 63. Na konferencji wystąpił m.in. Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii. 

Jednym z głównych tematów konferencji było omówienie problemów, z jakimi mogą się spotkać ukraińskie firmy rozpoczynające działalność w Polsce oraz sposoby radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Wśród najczęstszych problemów wymieniano m.in. trudności związane z różnicami kulturowymi, językowymi i prawno-administracyjnymi. W wydarzeniu uczestniczyli doświadczeni przedsiębiorcy i eksperci. Dzięki temu ukraińskie firmy mogły zdobyć cenne wskazówki i informacje na temat funkcjonowania polskiego rynku. A także prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

ZPP jako organizacja reprezentująca interesy polskich firm sektora MŚP, mocno angażuje się w pomoc Ukrainie oraz w budowanie relacji biznesowych. Warto dodać, że członkowie Związku wspierają obywateli Ukrainy oraz biznes, zarówno polski jak i ukraiński szukając współpracy. Więcej szczegółów na temat działań na stronie: https://ukraina.zpp.net.pl/ 

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.