Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

POLSKA ENERGIA oficjalnym dystrybutorem SIGENERGY

Polska Energia Andrychów dystrybutor marki SIGENERGY
Oceń ten post

W 2024 firma Polska Energia z Andrychowa znalazła się na oficjalnej liście dystrybutorów systemów energetyki odnawialnej SIGENERGY. 

Jakie rozwiązania oferuje SIGENERGY

Sigenergy to marka związana z nowoczesnymi rozwiązaniami energetycznymi, szczególnie koncentrująca się na energii odnawialnej i technologiach magazynowania energii. Firma Sigenergy oferuje produkty, które obejmują systemy przetwarzania energii, magazynowanie energii, ładowanie samochodów elektrycznych, a także inteligentne systemy energetyczne przeznaczone zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i przemysłowych.

Elementy systemu SIGEN marki SIGENERGY

Magazyny energii SIGENSTOR  BAT marki SIGENERGY

Co wyróżnia magazyny energii SigenStor BAT ?

 • Ogniwa akumulatorowe o dużej pojemności 280 Ah i długiej żywotności
 • 5-warstwowa kompleksowa ochrona akumulatorowa zwiększająca bezpieczeństwo
 • Stopień ochrony IP66, instalacja w dowolnym miejscu
 • Bezpieczne napięcie akumulatora <36V
 • Błyskawiczne przełączanie w tryb zasilania awaryjnego z magazynu energii 0 ms

 

Optymalizator DC-DC w każdym akumulatorze pozwala na równoległe połączenia pakietów. Wspieranie mieszanego wykorzystania używanych i nowych baterii oraz różnych dostawców ogniw, pojemności i SOH/SOC

Zaawansowany system bezpieczeństwa każdego magazynu energii:

 • Mata izolująca odporna na wysoką temperaturę
 • Zintegrowany system gaśniczy, neutralizuje łatwopalny gaz i ogranicza ucieczkę termiczną w ciągu 4 sek.
 • Przekładki izolujące z aerożelu zapobiegające rozprzestrzenianiu się ciepła pomiędzy ogniwami akumulatora
 • Zawór dekompresyjny do uwolnienia niebezpiecznie wysokiego ciśnienia wewnątrz
 • 7 czujników temperatury monitorujących parametry w czasie rzeczywistym

magazyny energii sigen sigenergy

Wieża systemu SIGEN ENERGY CONTROLLER.

Budowa zestawów Sigenergy przypomina układanie klocków. Szybkozłącza z przewodnikiem między modułami akumulatorowymi automatycznie łączą się po ułożeniu w stos. Zastąpienie ręcznego okablowania to oszczędność czasu instalacji.
Każdy zestaw może składać się z minimum 2 elementów, maksymalnie z 8 elementów oraz podstawy. Podstawowymi składnikami są falownik i magazyn energii oraz podstawa. Maksymalnie w skład jednej wieży może wchodzić falownik, 6 pakietów bateryjnych, ładowarka DC oraz podstawa.
Dostępne pojemności pojedynczego modułu bateryjnego to 5kWh lub 8kWh, zatem magazyn może mieć pojemność od 5kWh do nawet 48kWh w jednej „wieży” SIGEN.
Tego typu zestawy można łączyć kaskadowo tworząc znacznie większe systemy o pojemności nawet do 1440 kWh (1.44MWh przy zainstalowaniu 30 zestawów) !

 

Ładowarka samochodowa DC SIGEN EVDC

Jednym z innowacyjnych elementów wieży jest ładowarka samochodowa DC, która umożliwia bezpośrednie ładowanie pojazdu elektrycznego także z baterii. Co równie istotne, odwracając ten proces, Twój samochód może pełnić rolę magazynu energii dla Twojego domu w sytuacji kryzysowej. Nasz system jest wszechstronny i może pracować zarówno w systemie ON grid, hybrydowym, jak i całkowicie OFF grid, czyli bez sieci. W przypadku konieczności pracy wyspowej, całym systemem zarządza Gateway – Brama energetyczna Sigen

Ładowarka samochodowa AC SIGEN EVAC

Ładowarka AC Sigen EV pozwala zaoszczędzić pieniądze, umożliwiając ładowanie samochodu energią słoneczną w przeciwieństwie do zasilania z sieci. Możesz również zdecydować się na ładowanie, gdy stawki za media są niskie, a nawet skorzystać z zasilania z domowego systemu magazynowania energii. Dzięki IP65 możliwy jest montaż na ścianie lub słupie.
Dzięki aplikacji mySigen możesz łatwo śledzić ładowanie i uzyskać pełny wgląd w historię ładowania, a także wizualizowany wgląd w nawyki ładowania i potencjały optymalizacji. Ponadto można monitorować, kontrolować i planować ładowanie w dowolnym miejscu i czasie.

Brama SIGEN GETEWAY marki SIGENERGY

Brama sterująca Gateway Sigen do pracy OFF Grid

Gateway Sigen to element systemu Sigenergy, który pozwala w inteligentny sposób zarządzać energią, gwarantując bezprzerwowe zasilanie urządzeń w domu, biurze lub firmie.

Gateway umożliwia integrację:

 • od 1 do 12 hybrydowych falowników fotowoltaicznych Sigenergy o mocy do 25 kW każdy,
 • magazynu energii o łącznej pojemności od 5 do 576 kWh*,
 • ładowarki samochodowej DC
 • 3-fazowego agregatu.

* maksymalne pojemności magazynu obsługuje Geteway 300kW

Gateway posiada wbudowany zaawansowany system zarządzania energią, wykorzystujący elementy sztucznej inteligencji, dzięki czemu pozwala na niezawodne i płynne przełączanie między poszczególnymi źródłami energii w sposób bezprzerwowy (0ms).
W zależności od ilości oraz mocy falowników, moc systemu zawierającego Gateway Sigen może wynieść nawet do 300 kW, co pozwala wykorzystać rozwiązanie Sigenergy w szerokim zakresie aplikacji – od małych i prostych systemów, do rozbudowanych i dużych instalacji.
Rozwiązanie Sigenergy zapewnia nie tylko efektywne wykorzystanie energii, ale także pewność działania w sytuacjach awaryjnych, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i przedsiębiorstw.

Jakie konfiguracje modułów oferuje SIGENERGY

1. System z falownikiem SigenStor EC i magazynem energii

Seria falowników SigenStor EC jadnofazowych (SP) o mocy 3kW lub 3.6kW oraz trójfazowych (TP) o mocach od 5kW do 25kW przystosowanych do pracy z magazynami energii SigenStor BAT o pojemnościach od 5kWh do 48kWh na każdą wieżę. Może współpracować z ładowarką samochodową DC oraz bramą Geteway Sigen i licznikiem energii Sigen Sensor

2. System z falownikiem PV Max

Seria falowników Sigen PV Max trójfazowych (TP) o mocach od 5kW do 25kW przeznaczonych do standardowych instalacji fotowoltaicznych bez magazynu energii. Może współpracować z licznikiem energii Sigen Sensor

3. System z falownikiem SigenHybrid

Seria falowników SigenHybrid jadnofazowych (SP) o mocy 3kW lub 3.6kW oraz trójfazowych (TP) o mocach od 5kW do 25kW przeznaczonych do standardowych instalacji fotowoltaicznych bez magazynu energii, ale z możliwością dołączenia magazynu energii SigenStor BAT po
wykupieniu licencji. Opcjonalnie może współpracować z bramą Geteway Sigen i licznikiem energii Sigen Sensor

>>> Tutaj pobierz ulotkę produktową Sigenergy dla użytkownika prywatnego <<<

>>> Tutaj pobierz ulotkę produktową Sigenergy dla instalatora <<<

Targi ENEX 2024 w Kielcach Sigenergy Polska Energia
Polska Energia Andrychow dystrybutor Sigenergy

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.