Najdokładniejszy na rynku kalkulator fotowoltaiki

Mój Prąd 5.0 startuje w kwietniu 2023 r.

Mój Prąd 5.0
5/5 - (1 głos)

„Mój Prąd 5.0” zakłada dofinansowanie nie tylko fotowoltaiki, ale też zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Wnioski można składać już w kwietniu 2023 r. 

„Mój Prąd 5.0” zasady 

W zeszłym tygodniu (na dwa tygodnie przed planowanym terminem) wyczerpały się pieniądze z czwartej edycji programu „Mój Prąd”. 18 marca 2023 r. ministerstwo ogłosiło kontynuację programu. Na dziś pewne jest to, że z uzyskanej kwoty dotacji będzie można sfinansować nie tylko fotowoltaika. Ale też m.in. powietrzne i gruntowe pompy ciepła czy kolektory słoneczne na ciepłą wodę. Minister Klimatu i Środowiska zapowiedziała także, że jeszcze pod koniec 2023 r. przedsiębiorcy mogą spodziewać się nowego programu dotacji na odnawialne źródła energii. Zostanie sfinansowany ze środków unijnych i krajowych. 

„Mój Prąd 5.0” kwota dofinansowania 

W ramach programu „Mój Prąd 5.0” można otrzymać dofinansowanie na pokrycie kosztów inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. A także inwestycje w pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Jeszcze nie poznaliśmy dokładnej kwoty dotacji w programie „Mój Prąd 5.0”. Na konkrety trzeba poczekać. Możemy się spodziewać, że w związku z inflacją kwota dofinansowania zostanie zwiększona w porównaniu z czwartą edycją programu. Kiedy to dotacja do fotowoltaiki wynosiła 6 tys. lub 7 tys. zł (w razie dobrania dodatkowych urządzeń jak m.in. falowniki, systemy montażowe czy połączenia kablowe). Aż do 16 tys. zł – w przypadku połączenia fotowoltaiki z magazynem energii. Ze względu na rosnące zainteresowanie energetyką odnawialną, potrzebę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną rośnie zainteresowanie połączenia fotowoltaiki z innymi urządzeniami jak pompy ciepła czy magazyny energii. W ramach programu „Mój Prąd 5.0” najprawdopodobniej można się spodziewać wyższej kwoty dofinansowania w przypadku takiego rozwiązania. 

„Mój Prąd” od kwietnia 2023 r.

Nabór programu „Mój Prąd 5.0” rozpocznie się w kwietniu 2023 r. Jest on inicjatywą rządu polskiego mającą na celu wspieranie inwestycji w instalacje fotowoltaiczne w Polsce. Przypomnijmy, że program funkcjonuje od 2021 roku. Jest kontynuacją wcześniejszych edycji programu, które okazały się bardzo skuteczne w popularyzacji energii odnawialnej w kraju.

Sprawdź naszą ofertę

Świadczymy kompleksowe usługi dotyczące doradztwa, pozyskania dofinansowania oraz montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu oraz Firmie. Poniżej znajdziecie Państwo orientacyjne ceny instalacji fotowoltaicznej. W celu dokładniejszych informacji, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.